Činnost mladých hasičů roce 2017

V roce 2017 navštěvovalo „mladé hasiče“ 13 dětí. Celý rok jsme se věnovali učení hasičské všestrannosti a sportovních disciplín. Zaučili jsme i nové členy.

Letos nás kromě jiného čekal již druhý ročník hasičského soustředění v Polomí na Kačárně. Tam jsme se celý týden věnovali nejen hasiči, ale také hráli spousty her, koupali se v bazénu a užívali s procházky a výlety. Jeden z takových to výletu byl nedalekého Vojtěchova, kde je postovaná indiánská vesnička. Nejen, že jsme se zde podívali na indiánské obydlí, ale dozvěděli jsme se něco i o jejich potřebách pro živobytí. Celé soustředění bylo zakončeno výlet na Náklo, kde se konal zraz Kamionů a dodávek. Všichni jsme si na zde na památku nechali udělat „tetování“ (samozřejmě ne opravdové), prolezli si vystavená auta a obdivovali co všechno mají řidiči ve svých vozidlech za vychytávky. Nakonec děti hlasovali, které auto se jim líbílo nejvíce. Jelikož se děti po celou dobu chovali pěkně, měli od svého vedoucího povoleno zůstat na akci až do ohňostroje, po kterém následovalo vypouštění lambionů štěstí za řidiče, kteří tento rok zemřeli na silnicích.

Mimo klasické schůzky nás samozřejmě čekaly i ty speciální, na kterých jsme se odebrali do místního lesa pomoci přírodě od odpadků.

Níže se můžete podívat na fotografie z činnosti našich mladých hasičů za uplynulý rok.