Činnost mladých hasičů roce 2022

Od začátku roku se družstvo mladých hasičů pečlivě připravovalo na soutěže, které je čekaly.

Dne 16. dubna vedoucí mládeže ve spolupráci se zásahovou jednotkou pro mladé hasiče připravili dopolední soustředění na hřišti ve Slatinkách, které bylo prověřením dosavadních dovedností před nadcházejícími soutěžemi. Starší žáci si tak procvičili útok a štafetu CTIF, štafetu dvojic a štafetu 4x60 metrů. Během chladného dne občerstvení v podobě čaje a teplého oběda přišlo vhod.

Jako první v letošním roce mladí hasiči absolvovali okrskovou soutěž, a to 14. května ve Studenci, odkud přivezli 1. místo. Dále se zúčastnili celostátní hry Plamen, která se uskutečnila v sobotu 21. května 2022 v Prostějově. Zde se mladí hasiči umístili celkově na 11 místě ze 14 přihlášených družstev. Celkové umístění sice nebylo úplně nejlepší, ale zadařilo se jim ve štafetě CTIF, ve které obsadili 5. místo a v útoku CTIF, kde skončili na 4. místě.

Poslední předprázdninová schůzka se konala 29. června, kde jako odměna za půlroční činnost byl výlet do Ústína, kde si děti zařádili na „mini“ skluzavce.

Během letních prázdnin se mladí hasiči mimořádně sešli začátkem srpna, aby potrénovali požární útok, tak aby ho perfektně předvedli na oslavách 100 let SDH Slatinky, a to 20. srpna. V rámci oslav se mladí hasiči zúčastnili též slavnostní výroční schůze a hasičského průvodu obcí.

Po letních prázdninách se mladí hasiči začali intenzivně připravovat na nadcházející závody. První je čekal 17. září, a to soutěž o Pohár starosty obce Smržice. Zde se celkově umístili sice na 10. místě, ale musíme vyzdvihnout výkon Kačky Pluskalové, která získala 1. místo v jednotlivcích ve štafetě na 60 metru s překážkami. Podzimní kolo hry Plamen se konalo 1. října v Horním Štěpánově, kde se naši mladší žáci umístili na 15. místě z 19 družstev. I když výsledky v letošním roce nepatřili k těm nejlepší, věříme, že se v příštím roce budou mladí hasiči jen a jen zlepšovat a umísťovat se v předních příčkách.

Během roku se mladí hasiči věnují především nácviků hasičské všestrannosti a základům zdravovědy v rámci které měli možnost si vyzkoušet i resuscitaci na figuríně či stabilizovanou polohu. Ale jak se říká, nic se nemá přehánět, a proto je potřeba občas tu „hasičinu“ proložit i něčím jiným, např. různými soutěžemi, opékáním špekáčků, zimní koulovačkou, zdobením perníčků či vánočnou besídkou, aj. Zapojili se i do přípravy kulturních akcí v naší obci, jako je kácení máje, hody nebo výlov rybníka.