Činnost mladých hasičů roce 2016

Tento rok pro nás byl přelomový. Nejen, že jsme Hasič konečně opravdu rozjeli, ale měli jsme i dostatek možností se všichni všemu naučit a vzájemě se poznat.

První takovou poznávací akcí bylo přespání na zbrojnici s výletem na Velký Kosíř. Dorazili jsme na místo určení, opekli si buřty a pak nás přepadla obrovská bouřka s přívalovým deštěm. Naštěstí bylo kde se schovat. Jelikož lesem všude tekla voda, museli jsme si počkat, až pro nás bude moci někdo přijet hasičským vozidlem a z moře bláta nas dostane suchou nohou na pevnou zem. Tímto děkujeme za záchranu. :-)

Další, tentokrát už větší akcí bylo hasičské soustředění v obci Polomí. Týden jsme trávili v chatce mezi lesy, uplně za vesnicí a navíc se suchým záchodem. Což pro nás bylo velké dobrodružství. Vše jsme zdárně zvládli a na soustředšné vzpomínáme jen v tom nejlepším. Třeba na noční hru, bojovku, kdy nám Ondru unesli skřítkové, další hry a hasičské aktivity. Tímto chci poděkovat všem zúčastněným, kteří nám vedoucím ulehčili práci svojí pomocí.

Do dalších let se chceme jen zdokonalovat a své umění a někde ho i předvést.

Níže se můžete podívat na fotografie z činnosti našich mladých hasičů za uplynulý rok

Mladí hasiči se během roku postupně učí hasičským sportům, základům topografie a dalším znalostem. Ale vědí, kdo ve skutečnosti hasiči jsou? Odpověď na tuto otázku se snažili zjistit vedoucí mládeže, a proto dali mladým hasičům za úkol namalovat obrázky, jak si hasiče představují a co dělají a také si připravit krátký text o tom, kdo je to hasič a jak by měl vypadat. To, jak je děti vidí, si můžete prohlédnout na následujících obrázcích.