Výzbroj

Přenosná motorová stříkačka PS 12

Přenosná motorová stříkačka PS 12 je samostatný čerpací agregát, který je uložený v rámu se čtyřmi otočnými držáky na přenášení. Motor PS 12 má chlazení nepřímé, dvoukruhové, a proto umožňuje čerpání znečištěné vody (záplavy, povodně), hašení, plnění cisteren a dálkovou dopravu vody.

Technické údaje PS 12

• počet výtlačných hrdel ø75 2ks
  • max. sací výška 7,5 m

Přenosná motorová stříkačka PS 8

Přenosné motorové stříkačky PS 8 vyráběla továrna THZ Vysoké Mýto v letech 1948 až 1964.

Stříkačka obsahuje dvoudobý dvouválcový motor, chlazený čerpanou vodou. Čerpadlo je odstředivé, dvoustupňové, těsnění hřídele -provazovou ucpávkou.

Hmotnost čerpadla kolem 160 kg, výkon čerpadla 800 l/min. Zapalování magnetoelektrické, magnetem PAL. Startování motoru je ruční, pákou na čelní skříni motoru.

Stříkačky se používaly pro čerpání vody ze zatopených míst a k dálkové dopravě vody hadicemi. Čerpadla vykazovala velikou spolehlivost a jednoduchost ovládání, staly se nedílnou součástí výbavy většiny hasičských jednotek v té době.

Technické údaje PS 8

Hmotnost:

• hmotnost (základní bez PHM) 160 kg

Rozměry:

• délka: 850 mm
  • šířka: 540 mm
  • výška: 850 mm

Motor

• typ motoru: SM 31
  • druh motoru: dvoudobý zážehový dvouválec
  • vývěva: plynová na nespálené plyny

Čerpadlo H 800

• odstředivé dvoustupňové, hřídel čerpadla je těsněna provazcovou ucpávkou
  • jmenovité otáčky: 3 000 ot/min
  • počet sacích hrdel 110 : 1
  • počet výtlačných hrdel 75: 2
  • výkon: 800 l/min
  • max. sací výška: 7,5 m

Proudnice Turbojet

Proudnice je určena pro hašení ohně proudem, sprchou nebo vodní stěnou. Funkce lze nastavit během operace. Turbojet 2000 je lehce ovladatelný. Každá s funkcí může být ukončena individuálně nebo celou proudnici lze zavřít s pomocí kulového uzávěru. Výhodou proudnice je souběžné fungování proudu a vodní stěny. Koncovka C52.

Zásahové hadice a rozdělovač

Zásahové hadice B75, C52 a pákový rozdělovač.

Variabilní ruční vyprošťovací nástroj VRVN 1

Slouží k vyprošťovacím pracím a skládá se ze dvou částí. Víceúčelové hlavice a páky s otvírákem a sekáčem. Víceúčelová hlavice má bodec na vytváření děr, rozbíjení skel a trhání různých tenkých materiálů. Páka s otvírákem a sekáčem slouží k otevírání střech, nebo odkrajování kusů plechu. Sekáčem ve spojení se zbytkem variabilky můžeme odsekat šrouby, nebo nýty. Obě části se dají spojit a udělat tak zajišťovací.